SilmarilS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SilmarilS

Καλώς Ήρθατε Στο Forum Της Συμμαχίας SilmarilS!!!
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

 

 Apories-Erwtiseis

Go down 
+7
ADIM2102
Johnny_Depp
jiminho7
sofomaxos
arxaios
Tikitangas
ktamp
11 posters
AuthorMessage
ktamp
Εκτοξευτής
Εκτοξευτής
ktamp


Posts : 5
Join date : 2008-05-18

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeMon May 19, 2008 4:23 pm

Πρόταση μου είναι να ανοίξει τόπικ με θέμα απορίες - ερωτήσεις..

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση και δεν ήξερα που..Όποτε την κάνω εδώ και αν θέλετε την μεταφέρετε..

Μόλις ανακάλυψα την γραφειοκρατεία και μου έβγαλε σημαιούλα κόκκινη στην περιοχή που δεν μπορούσαμε να χτίσουμε..αλλά δεν με αφήνει να χτίσω. Ξέρει κανείς τις προδιαγραφές ή τι πρέπει να κάνω..Προφανώς να αναπτυχθώ αλλά έως πού ?


Το θέμα μεταφέρθηκε στη σωστή κατηγορία... (Edit by Ereinion)
Back to top Go down
Tikitangas
Εκτοξευτής
Εκτοξευτής
Tikitangas


Posts : 3
Join date : 2008-05-18
Age : 31
Location : peristeri , athens

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeWed May 21, 2008 12:36 am

Rε παιδεα συγγνωμη αλλα τι ειναι το μουσείο ???? μπορει να ειμαι καπως ασχετος αλλα πρεπει να μαθω τι ειναι Razz[/b]




Το θέμα μεταφέρθηκε στη σωστή κατηγορία... (Edit By Ereinion)
Back to top Go down
http://xarakos.hi5.com
arxaios
Εκτοξευτής
Εκτοξευτής



Posts : 9
Join date : 2008-05-17
Age : 37
Location : Heraklion

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeWed May 21, 2008 2:04 am

αποτι γνωριζω ειναι για την ικανοποιηση των πολιτων σου ,οπως ειναι η ταβερνα που τους ποτιζεισ Wink
Back to top Go down
http://www.csd.uoc.gr/~galea
arxaios
Εκτοξευτής
Εκτοξευτής



Posts : 9
Join date : 2008-05-17
Age : 37
Location : Heraklion

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeWed May 21, 2008 2:34 am

εχω και εγω μια απορια....

οταν τελειωσεις στην ερευνα την γραφειοκρατια, σου δινει εναν επιπλεον χωρο για να χτισεις..
το θεμα ειναι μπορεις να χτισεις???
Back to top Go down
http://www.csd.uoc.gr/~galea
sofomaxos
Εκτοξευτής
Εκτοξευτής
sofomaxos


Posts : 7
Join date : 2008-05-20
Age : 36

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeWed May 21, 2008 9:03 pm

Ρε παιδια αν δεν εχω σκοπο να ιδρυσω συμμαχια δεν εχο λογο να αναβαθμιζω την πρεσβεια μου ετσι δεν ειναι??
Back to top Go down
jiminho7
Ïðëßôçò
Ïðëßôçò
jiminho7


Posts : 49
Join date : 2008-05-17
Age : 41
Location : larissa

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeWed May 21, 2008 9:12 pm

ναι δικιο εχεισ....τωρα στην πορεια αν γινει κατι κ μπορουμε κ εμεις τα απλα μελη να δινουμε ποντους διπλωματιας ειναι αλλη ιστορια!! pirat
Back to top Go down
Johnny_Depp
Εκτοξευτής
Εκτοξευτής
Johnny_Depp


Posts : 7
Join date : 2008-05-23
Age : 36

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeSat May 24, 2008 1:42 pm

geia sas paidia....Pws tha parw agalmata gia to mouseio mou,,,mporeitai na me voithisete???
Back to top Go down
jiminho7
Ïðëßôçò
Ïðëßôçò
jiminho7


Posts : 49
Join date : 2008-05-17
Age : 41
Location : larissa

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeSat May 24, 2008 1:48 pm

γεια σου...αν μπορεις φιλε μου γραφε ελληνικα...λοιπον για το μουσειο τωρα..πρεπει να κανεισ πολιτισμικη συνθηκη με καποιον που εχει θεση κενη...
πηγαινεις στην πολη του κ μεσω τησ διπλωματιασ του στελνεισ αιτημα για συνθηκη...οταν δεχτει επιστρεφεισ στο μουσειο σου κ κανεισ κατανομη των εκθεματων σου..ελπιζω να σε βοηθησα Cool
Back to top Go down
medlano
Guest




Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeSun May 25, 2008 7:24 pm

@arxaios Ï×É äåí ìðïñåéò áêïìá áñá ìçí ÷áíåéò
áäéêá ÷ñïíï êáé ÷ñçìá.
Ç ðñåóâåßá ÄÅÍ ðñïóöÝñåé éêáíïðïéçóç óôïõò ðïëéôåò

@sofomaxos óùóôá

@tikitangas ìå ôï ìïõóåßï ìðïñåéò íá õðïãñÜöåéò
óõíèÞêç áíôáëëáãçò ðïëéôéóìéêþí áãáèùí ìå
áëëïõò ðáé÷ôåò (óõììá÷ïõò êáé ìç) ðñïò ôåñøç
ôùí ðïëéôþí óïõ.
Back to top Go down
ADIM2102
Φάλαγγα
Φάλαγγα
ADIM2102


Posts : 22
Join date : 2008-05-20
Age : 48
Location : ΠΑΤΡΑ

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeSun May 25, 2008 10:37 pm

ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΑΡΜΑΡΟ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΙΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ.ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕ ΤΙ ΚΥΡΩΣΕΙΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΟΝ
Back to top Go down
arxaios
Εκτοξευτής
Εκτοξευτής



Posts : 9
Join date : 2008-05-17
Age : 37
Location : Heraklion

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeSun May 25, 2008 10:57 pm

αποτι ξερω ατυπα επιτρεπεται Laughing ομως υπαρχει ενα αλλα....

οι κανονες δεν επιτρεπουν ανταλλαγη μονο απο την μια πλευρα γιατι αυτο θεωρειται προωθηση αρα και κυρωση....

αν το κανεις μια-δυο φορες οκ, αλλα συνεχομενα 8α σεντοπισουν οι admin και θα φας καποια ποινη.... Wink
Back to top Go down
http://www.csd.uoc.gr/~galea
phalanx
Φάλαγγα
Φάλαγγα
phalanx


Posts : 25
Join date : 2008-05-26

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeMon May 26, 2008 4:32 pm

Φίλε ADIM2102 μπορείς να στείλεις σε οποιονδήποτε οποιαδήποτε ποσότητα προμηθειών αρκεί να είσαι σε υψηλότερο βαθμολογικό επίπεδο. Με άλλα λόγια ώθηση θεωρείται οτι υπάρχει όταν ένας αδύναμος χρήστης εκβιάζεται , υπο την απειλή συνήθως βιας , και δίνει προμήθειες σε έναν δυνατότερο. Αυτή η περίπτωση τιμωρείται..... η αντίστροφη όχι.
Back to top Go down
jiminho7
Ïðëßôçò
Ïðëßôçò
jiminho7


Posts : 49
Join date : 2008-05-17
Age : 41
Location : larissa

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeMon May 26, 2008 5:57 pm

παιδια επειδη μερικοι εχουμε προβληματα στο να διαβαζουμε ορισμενα απο τα μνμτα μια λυση αν αντι για ελληνικουσ χαρκτηρες βλεπετε αλαμπουρνεζικα ειναι η εξης:απο το file menu,view--->character encoding-->greek κ το πιθανο προβλημα που αντιμετωπισατε θα λυθει What a Face
Back to top Go down
ADIM2102
Φάλαγγα
Φάλαγγα
ADIM2102


Posts : 22
Join date : 2008-05-20
Age : 48
Location : ΠΑΤΡΑ

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeMon May 26, 2008 6:50 pm

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΑΓΙΑΣΩ.
Back to top Go down
phalanx
Φάλαγγα
Φάλαγγα
phalanx


Posts : 25
Join date : 2008-05-26

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeMon May 26, 2008 9:39 pm

Ο κολλητός σου μάλον χαλάστηκε που έκανες δώρα σε άλλους και οχι σε εκείνον Smile . ¶ντε και πολύχρονος !

Υ.Γ.
Υπάρχει ενα αστείο προηγούμενο σε αυτη την ιστορία. Κάποιοι αδύναμοι
παίκτες έστελναν κατευθείαν τα πλοία τους φορτωμένα με προμήθειες σε
αυτον που τους έκανε επίθεση πριν ακόμα αυτη γίνει. Έπειτα τον
κατηγορούσαν με αναφορά στους game operators για ώθηση και γλίτωναν την
επίθεση.
Back to top Go down
ADIM2102
Φάλαγγα
Φάλαγγα
ADIM2102


Posts : 22
Join date : 2008-05-20
Age : 48
Location : ΠΑΤΡΑ

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeSat Jun 07, 2008 8:28 pm

Μηπως καποιος μπορει να μου εξηγησει τι γινεται με την βαθμολογια.Εχω δει να εχω καποια στιγμη 9000 βαθμους και μετα απο 5 λεπτα 8990 πως γινεται και μειωνονται οι βαθμοι.Και αν υπαρχει καποιο tip για να ανεβεις πιο γρηγορα?
Οπως παντα ευχαριστω εκ των προτερον
Back to top Go down
Ereinion
Ïðëßôçò
Ïðëßôçò
Ereinion


Posts : 55
Join date : 2008-04-25
Age : 37
Location : Newcastle Upon Tyne, Uk

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeSun Jun 08, 2008 5:59 pm

Ôï óõíïëéêü áðïôÝëåóìá âãáßíåé áðü: áñéèìüò êáôïßêùí + 0,01*Êýñéïé Ïéêïäïäüìïé +
0,02*ÅðéóôÞìïíåò + 0,01*Óôñáôçãïß + 0,0025*Áîßá ôùí åìðïñéêþí óêáöþí
ðïõ Ý÷ïõí áãïñáóôåß.

Áõôü ìå áðëÜ ëïãéá ëÝåé ðùò ç âáèìïëïãßá óïõ åîáñôÜôáé áð ôïí áñéèìü ôùí êáôïéêéþí óïõ, áð ôá ðüóá áãáèÜ Þ ïéêïäïìéêï õëéêü Ý÷åéò îïäÝøåé, áð ôïõò ðüíôïõò Ýñåõíáò ðïõ Ý÷åéò ôåëåéþóåé, áð ôïí óôñáôï ðïõ Ý÷åéò ôçí óõãêåêñéìåíç óôéãìÞ êáé óå ìéêñü âáèìü áð ôá åìðïñéêÜ ðëïßá ðïõ Ý÷åéò óôçí êáôï÷ç óïõ..

Ôï üôé Ýðåóåò âáèìïëïãéêÜ ìÜëëïí èá Ý÷åé íá êÜíåé ìå ôïí óôñáôï óïõ.. Èá Ý÷áóåò öáßíåôå ìåñéêïýò óôñáôéþôåò...
Back to top Go down
https://silmarils.forumotion.com
arxaios
Εκτοξευτής
Εκτοξευτής



Posts : 9
Join date : 2008-05-17
Age : 37
Location : Heraklion

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 11:28 am

Τι παιζει με τα μουσεια? εχω φτιαξει 1-2 θεσεισ για μουσειο και οταν παω να στειλω msg σε καποιον για πολιτισμικη ανταλλαγη μου βγαζει μονο εμπορικη συνθηκη στις ςπιλογες μου!!!! :s
ξερει κανεις τι παιζει?
Back to top Go down
http://www.csd.uoc.gr/~galea
Johnny_Depp
Εκτοξευτής
Εκτοξευτής
Johnny_Depp


Posts : 7
Join date : 2008-05-23
Age : 36

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 5:34 pm

Ãåéá óáò ðáéäéá....å÷ù åíá ïéêïäïìéêï ÷ùñï êáé èåëù íá ÷ôéóù åêåé ðáíù áëëá äåí ìðïñù...Ìçðùò ãíùñéæåé êáíåéò ôé ðñåðåé íá êáíù, ãéá íá ìðïñåóù íá ÷ôéóù???
Back to top Go down
phalanx
Φάλαγγα
Φάλαγγα
phalanx


Posts : 25
Join date : 2008-05-26

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeFri Jun 13, 2008 4:40 pm

Íá ðåñéìÝíåéò êÜðïéá áðï ôéò ðñïóå÷åßò áíáâáèìßóåéò þóôå íá ëõèåß ôï bug. ÂáóéêÞ áñ÷Þ åßíáé üìùò íá Ý÷åéò êÜíåé Ýñåõíá ðñþôá ôçí "ãñáöåéïêñáôßá". ¸ðåéôá áðï ôçí áíáâÜèìéóç ôïõ ðáé÷íéäéïý êáé ôçí áíôßóôïé÷ç Ýñåõíá èá ìðïñåßò íá ÷ôßóåéò óôï ìÝñïò áõôï äéáëÝãïíôáò áðï ìéá ëßóôá ìå bonus êôéñéá áõôï ðïõ ðñïôéìÜò.
Back to top Go down
ADIM2102
Φάλαγγα
Φάλαγγα
ADIM2102


Posts : 22
Join date : 2008-05-20
Age : 48
Location : ΠΑΤΡΑ

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeSat Jun 14, 2008 11:53 am

kalhmera katarxas.H diplomatiki epiroi ti einai kai se ti paizei rolo?
Back to top Go down
notis22
Ôïîüôçò
Ôïîüôçò
notis22


Posts : 39
Join date : 2008-05-18
Age : 38
Location : worldwide

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeSat Jun 14, 2008 1:18 pm

Âáóéêá ðáéäéá áõôï ìå ôï êïììáôé ãçò ðïõ ÷ôéæåôáé, áí èõìáìáé êáëá ïôáí ðñùôïîåêéíçóáìå ôï ðáé÷íéäé êáðïõ åé÷á äéáâáóåé ïôé ÷ôéæåôå ôï ðáëáôé ôçò âáóéëéóóáò.(äåí èõìáìáé áí ôï åé÷á äåé óôï öïñïõì ç óôéò ïäçãéåò)
Back to top Go down
http://www.notis7265.gr.gg
eglezos7
Εκτοξευτής
Εκτοξευτής



Posts : 1
Join date : 2008-05-18

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeMon Jun 16, 2008 9:23 pm

Back to top Go down
phalanx
Φάλαγγα
Φάλαγγα
phalanx


Posts : 25
Join date : 2008-05-26

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeMon Jun 16, 2008 10:06 pm

ËïãéêÜ äåí èá óïõ ôï âãÜæåé ðëÝïí. ÎáíáðñïóðÜèçóå ....
Back to top Go down
jiminho7
Ïðëßôçò
Ïðëßôçò
jiminho7


Posts : 49
Join date : 2008-05-17
Age : 41
Location : larissa

Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitimeMon Jun 16, 2008 10:57 pm

óå åìåíá ðáíôùó å÷åé áëëá êïëëçìáôá ôùñá ðïõ îåìðëïêáñçóå ï óåñâåñ..êáôé êáñáâéá å÷ïõí êïëëçóåé óôçí åðéóôñïöç..ôá ðïëåìéêá ìïõ äåí ëååé ðïôå èá åðéóôñåøïõí...ïôé íá íáé!!
Back to top Go down
Sponsored content





Apories-Erwtiseis Empty
PostSubject: Re: Apories-Erwtiseis   Apories-Erwtiseis Icon_minitime

Back to top Go down
 
Apories-Erwtiseis
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
SilmarilS :: Απορίες-Ερωτήσεις-
Jump to: